Средовечна Норвежанка уапсена во паркот-шума Гази Баба, полицајци ѝ нашле марихуана и хашиш

Норвешка државјанка доби кривична пријава за производство и продавање дрога, откако полицајци при претрес во парк-шумата Гази Баба ѝ нашле марихуана и хашиш, соопшти МВР.

„СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.К.К.(45) од Норвешка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 16.06.2022 во парк-шумата Гази Баба во Скопје, полициски службеници кај пријавената пронашле и одзеле марихуана и хашиш смола“, се вели во полициското соопштение.

Видео на денот