Среден прст за сите кои мислат дека е дебела: Актерката Алиша Силверстон ги засрами сите кои се осмелија да коментираат за нејзината тежина

алиша силверстоун
Фото: Profimedia

Алиша Силверстон не им дозволува на оние кои сакаат да ја засрамат да се извлечат со критикување на нејзината тежина. Наместо тоа – им покажа среден прст!

Силверстоун се појави на „TikTok“ како одговор на сликата што беше објавена од неа во темносина сарафан со наслов: „Искрена дебела фотографија на Алиша Силверстоун“.

алиша силверстоун
Фото: Profimedia

Во видеото од 7 секунди кое сега има над 4 милиони прегледи, насмеаната актерка од легендарниот филм „Clueless“ ја покажува фотографијата, покажува на нејзиниот наслов, а потоа и дава среден прст додека виралната песна „abcdfu“ од Гејл свири во позадина.

„По ѓаволите. Мислам дека изгледам добро 😂🤷🏼‍♀️ #abcdefu“, додаде 45-годишниот Силверстоун во описот.

@aliciasilverstone Damn. I think I look good 😂🤷🏼‍♀️ #abcdefu ♬ abcdefu – GAYLE

И нејзините лојални следбеници целосно се согласија со неа, коментирајќи дека Алиша изгледа „здраво и нормално“.

„Леле како да!!! изгледаш сосема свежо“, додаде друг.

Ова не е прв пат Силверстоун да се занимава со коментари во врска со нејзината тежина.

Првиот судир на актерката со коментари за нејзиниот изглед беше пред повеќе од две децении, кога таа се занимаваше со нејзината улога како „Batgirl“ во „Бетмен и Робин“ од 1997 година. Тогашната 20-годишна девојка вели дека папараците и таблоидите и дале прекар „Дебела“.

Всушност, во една колумна на „Entertainment Weekly“ во 1996 година, тие дури и го споредија телото на Силверстон со „Babe the Pig“ во делот со наслов: „Издание за дебелината“.

алиша силверстоун
Фото: Profimedia

Во интервју за Гардијан во 2020 година, таа размислуваше за прегледот со кој се соочи во врска со нејзиното тело за време на нејзините рани години во забавната индустрија.

„Тие се потсмеваа со моето тело кога бев помлада. Беше болно, но знаев дека грешат. Не бев збунета. Знаев дека не е во ред да се исмевам со нечија форма на телото. Изгледа дека тоа не е правилно да се направи со човек“, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by lizzie ◡̈ (@rodenvogue)

Видео на денот