Среде бел ден тетовци фатени со хероин

Двајца жители на Тетово вчера попладне биле фатени со хероин и биле лишени од слобода од полициски службеници, велат од МВР.

-На 22.09.2020 околу 12.15 часот во напуштен објект на ул.„Љуботенска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Љ.(40) од Тетово и Н.Р.(37) од тетовско Милетино, затоа што при преглед кај нив бил пронајден хероин. Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци- додаваат од МВР.

Прочитајте и...  Две лица од Кочани уапсени за 11 тешки кражби

Поврзани вести

Две лица од Кочани уапсени за 11 тешки кражби

Слободен печат

Момче од гостиварско излетало со автомобилот од коловозот близу Стража

Слободен печат

Три лица се тепале пред хотел во Центар

Слободен печат

Обљубено малолетно дете од Куманово

Слободен печат

Вработена во здравствена установа нападната од прилепчанец

Слободен печат

Осуденици во затворската соба чувале прашкаста материја

Слободен печат

Остави Коментар