-4 C
Скопје

Среде бел ден ограбена 80 годишна старица во нејзиниот дом

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу околу 14.30 часот едно лице физички ја нападнало 80 годишната Љ.Б. во нејзиниот дом на улилца „Цар Самоил” во Велес, и ѝ одзело накит и мобилен телефон.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски,  полицијата извршила увид на местото на настанот.

Прочитајте и...  Притвор заради дрога и оружје

Поврзани вести

Приведен криминалец осуден на шест години затвор

Слободен печат

Пациент со остар предмет се заканувал на вработена во ковид-центар

Слободен печат

Кичевец фатен со марихуана

Слободен печат

Изгореа помошни простории во „Оранжерии Хамзали” кај Струмица

Ограбен покојник во скопски ковид-центар, семејството на починатиот е во шок

Горан Наумовски

Велешанка физички нападната од нејзиниот невенчан сопруг

Остави Коментар