Средба Пендаровски – Пјат: Поддршката од САД за Западен Балкан е исклучително важна

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во Атина се сретна со американскиот амбасадор во Грција, Џефри Пјат, на која било разговарано за случувањата во регионот и односите меѓу Северна Македонија и Грција. – Разговаравме за случувањата во регионот и за односите меѓу Северна Македонија и Грција. Поддршката од САД за Западен Балкан е исклучително важна … Продолжи со читање Средба Пендаровски – Пјат: Поддршката од САД за Западен Балкан е исклучително важна