Средба Нухиу-Смолек: Посветеност во исполнување на заедничките цели, цврста определба за натамошно унапредување на соработката

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу одржа работна средба со Јурај Смолек, шеф на Оддел за сигурност и подрршка на заедниците при Мисијата на ОБСЕ во Скопје.

– Двајцата соговорници во текот на средбата изразија задоволство од досегашната соработка и високо ја оценија посветеноста во исполнувањето на заедничките цели, искажувајќи цврста определба за натамошно унапредување. Главниот фокус беше насочен кон идните планирани активности на Министерството за внатрешни работи, а беа разменети и информации во делот на секојдневното работење, со осврт на актуелните предизвици и можност за реализирање на обуки и проекти од значење за работењето на МВР, соопштија денеска од МВР.

Оттаму информираа и дека Нухиу и Смолек, изразиле отвореност за натамошна соработка, во полза на заедничките цели за вработените во Министерството.

Прочитајте и...  Влада: Со отворањето на градинките нема смисла родителите да не одат на работа

Прочитај повеќе

Советничката на Пенс му врти грб на Трамп: Тој воопшто не се грижеше за пандемијата, само за изборите

Слободен печат

Прес-конференција на премиерот Заев и министерката Царовска за националната платформа за онлајн учење (ЖИВО)

Слободен печат

Тројца хрватски пратеници, осомничени се за проневера останаа без пратенички имунитет

Слободен печат

Анкета: Половина од Американците нема да се вакцинираат против Ковид-19

Слободен печат

Змејковски за „27 април“: Само еднаш присуствував на протестите „За заедничка Македонија“, со Ристовски и Јанакиески не сум имал контакт

Слободен печат

Мицотакис им најави дополнителни мерки на Грците

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Владата на следната седница ќе ги разгледа барањата на мајките за продолжување на породилното отсуство

Државата како гарант: Бесими најави полесен пат за фирмите до кредити кај комерцијалните банки

Слободен печат

Лани Владата потрошила околу 26 милиони денари за патувања и ресторани

Аргентинец измисли штит против коронавирус и се прошета со него, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Слободен печат

Добредојде за Дејвид Гeр: Новиот евроамбасадор пристигна во Македонија

Слободен печат

Заразеното дете три дена одело во градинката во Струмица, 11 дечиња ставени во изолација

Михаило Донев