Средба на ЛУТИТЕ РИВАЛКИ во авион: Сека Алексиќ по грешка седнала на местото на Дара Бубамара

Дара Бубамара и Сека Алексиќ скоро цела година не сакаат да се видат. Меѓутоа, како што дознава Курир.рс, минатата недела поранешните другарки се сретнале прв пат по подолг период и тоа во авион кој полетал од белградскитот аеродром.

Случајно двете се упатиле на летување во Турција и се погодиле на ист лет. Сека, која прва влегла во авионот со сопругот и со синот, во бизнис класата седнала, се претпоставува ненамерно, на местото што било резервирано за лутата ривалка Дара Бубамара.

Според зборовите на изворот за Курир од лице место, Дара, која исто така била со синот, не сакала да дига галама, а никако да и се обрати на Сека, туку од стјуардесата побарала да ја врати на местото.

Прочитајте и...  Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

„Беше многу интересно кога ги видов на ист лет. Сека пред Дара влезе во авионот и седна на нејзиното место, мислејќи дека е на правилното. Кога Бубамара дојде, сите помисливме дека ќе летаат пердуви. Меѓутоа, кога Дара ја здогледа, не правеше драма, туку ја извести стјуардесата да ја врати нејзината колешка на правилното место. Стјуардесата го направи тоа и Сека со семејството без никакво негодување и го ослободи седиштето на Дара“, открива изворот кој бил очевидец.

Сека со семејството отседнала во луксузен хотел во Белек, а како што пишуваат медиумите за летувањето латила 16.000 евра.

„Нема да коментирам. Своето си го кажав. на неважни лица не им придавам важност. Тоа нема врска со вас, туку одам брате да се бањам, да уживам со синот во летувањето и не забележувам ништо што се случува околу мене “ рекла Дара во врска со случката.

Прочитајте и...  Аманда Ли е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

„Информацијата не ви е точна. Тој што ви кажал прашајте го од каде му е невистината, негирала сè Сека.

Прочитај повеќе

Аманда Ли е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Слободен печат

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Слободен печат

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Слободен печат

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Слободен печат

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Слободен печат

Остави Коментар

четири × оне =

Прочитај повеќе

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат