Србија го има најдобриот голман во Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Рајковиќ има фантастичен старт во новата натпреварувачка сезона во дресот на Ремс и заслужено моментно го има епитетот најдобар голман во Европа.

Српскиот голман е неприкосновен во Топ 5 европските лиги, оставајќи зад себе позвучни имиња како Јан Облак, Самир Хандановиќ…

Оваа сезона досега не примил ниту еден погодок на дури осум натпревари во француското првенство.


Рајковиќ блеска во „Лига 1“, а неговиот тим е најпријатното изненадување на шампионатот. Моментно Ремс е на четвртото место на табелата со 18 бодови, девет постигнати и само четири примени погодоци.

Поранешниот капитен на Црвена Звезда ја вадеше топката од мрежата на дуелите против Дижон (двапати), Брест и Нант. Но, затоа ниту еднаш не се затресе неговата мрежа против Марсејл, Стразбур, Лил, Монако, ПСЖ, Рен, Монпелје и Ним на нашиот Влатко Стојановски.

Прочитајте и...  Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

– НАЈДОБРИ ГОЛМАНИ ВО ТОП 5 ЕВРОПСКИТЕ ЛИГИ –

1.Предраг Рајковиќ (Ремс, Франција) 8 натпревари на кои не била затресена мрежата
2.Јан Облак (Атлетико Мадрид, Шпанија) 7
3.Албан Лафонт (Нант, Франција) 6
4.Руи Силва (Гранада, Шпанија) 6
5.Самир Хандаовиќ (Интер, Италија) 4

Прочитај повеќе

Фернандеш го прави тоа што му беше задача на Погба

Слободен печат

Кејн му се закани на Тотенхем: Тука се е погрешно, верувајте дека ќе си заминам

Слободен печат

НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Слободен печат

Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА ѕвездите во карантин, учат да готват, да шијат…

Слободен печат

Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Клоп нуди брдо пари за Дембеле

Слободен печат

Реал го олади Јунајтед, бара половина милијарда за откритието на сезоната

Слободен печат

Пандев и Елмас без плати: Италијанците не даваат пари

Слободен печат

Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Слободен печат

Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Слободен печат

Ливерпул не го ангажира Мурињо поради неговото однесување

Слободен печат