Србија ги заострува мерките, Грција ги разлабавува

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Големи очекувања на малите партии – Како договорени против Преспанскиот договор!

– Кандидатот за премиер Зибери ја соoпшти програмата – Нова химна, задолжителен албански, консензуален буџет…

– Лекарите од кумановската болница во шок – медицински работници еднаш го прележале ковид-19, а сега повторно се позитивни!

– Комисијата за заразни болести во Македонија дозволи да се организираат концерти

– Прилагодување кон спротивставените трендови на ширење на коронавирусот – Србија ги заострува мерките, Грција ги разлабавува

– Дали ЕУ ќе ја спречи Грција утре да го отвори граничниот премин Евзони за патници од Македонија?

– Анализа – Неавтентични фејсбук-страници ја таргетираат Македонија

– Колумни од Сашо Орданоски, Билјана Секулоска, Срѓан Ивановиќ

Прочитајте и...  Се подготвува монтажен објект на Клиниката за пулмологија и алергологија

– Во овој број и редовниот прилог Женски печат

– Совети за здравје – Како да се заштитите од ковид-19 додека сте на плажа

Прочитај повеќе

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Американските војници се повлекоа од пет бази во Авганистан

Слободен печат

На Денот на Бастилја судири во Париз: Белите мантили и жолтите елеци контра полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

МИА Агенција

Гласачките ливчиња од вчера и денес не се отвораат и не се бројат пред денот на гласањето

Слободен печат

Вооружен и опасен: Полицијата три дена трага по германски Рамбо кој разоружа четворица полицајци и побегна во шума (ВИДЕО)

Слободен печат