Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Во Србија од коронавирус се заразени уште 65 лица во последните 24 часа, а едно лице починало.

Во последните 24 часа биле тестирани 7.315 лица.

На апарати за дишење се приклучени 20 лица.

Бројот на пациенти што починале од почетокот на пандемијата е 749.

Стапката на смртност е 2,24. Од почетокот на пандемијата во Србија, тестирани се 1.127.675 лица, од кои 33.479 лица лабораториски го потврдиле присуството на вирусот.

Прочитајте и...  Мицкоски бара да се ослободат од работа бремените жени

Поврзани вести

Смена на директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот бараат неколку здруженија и комори

Слободен печат

Аплицирајте електронски за ученички стипендии

Преспа – местото кадешто ќе го најдете својот мир

Татјана Миљовска

Османи: Амбиција на Берлинскиот процес е регионот да биде слободен и за движење на луѓе и за услуги

Слободен печат

Брнабиќ: Оваа Влада ќе има многу предизвици пред себе, посебно односите со Приштина

Слободен печат

Љубе Бoшкоски го повика Мицкоски на дебата со него

Слободен печат

Остави Коментар