Срби бркаа Албанци, на Балотели не му е јасно што се случува! (ВИДЕО)

На пријателскиот фудбалски натпревар в сабота помеѓу Бреша од Италија и Војводина од Србија, не го доживеа својот крај поради големиот број на инциденти кои го одбележаа овој дуел.

Најпрво до прекин на мечот дојде поради исклучувањето на тренерот на Нови Сад, Ненад Лалатовиќ, кој во знак на протест ги повлече своите играчи од теренот.

Кога страстите малку се смирија, фудбалерите на Војводина се вратија на теренот, но тука немаше крај на инцидентите.

На стартот од второто полувреме дојде до нов прекин поради кој и мечот не беше повеќе продолжен.

На едната страна од теренот Албанци со знамето од својата земја ги провоцираа Србите кои беа на другата страна од теренот.

Прочитајте и...  Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Кога тоа го забележаа српските навивачи, веднаш влетаа на теренот да ја бркаат група Албанци која почна да бега.

За среќа, не се случи поголем инцидент, а по иницирање на најголемата ѕвезда на калчолигашот, Марио Балотели на кој не му беше јасно што се случува, натпреварот не го доживеа својот крај.

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат