Срамотен графит во Сплит: Морбидна порака за Ѓоковиќ (ФОТО)

Графит со навредлива порака упатена за Новак Ѓоковиќ се појави во Сплит.

Навредите кон Новак Ѓоковиќ откако беше прекинат „Адриа тур“ денеска добија нова димензија. Откако позитивни на тестовите на коронавирус беа токму Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Григор Димитров, тренерот на Бугаринот и кондицискиот тренер на српскиот тенисер, во Сплит се појави морбидна порака упатена токму за Новак кој беше организатор на турнирите.

„Да умреш од неа тоа ние желба, поздрав од Сплит. Ѓоковиќ умри“, е морбидната порака упатена кон Ѓоковиќ.

Фотографијата може да ја погледнете ТУКА.

Се јави таткото на Новак: Димитров е виновен

Прочитајте и...  КК Работнички не води преговори со потенцијален нов сопственик!

Поврзани вести

Со Хабиб во историјата си замина и дагестанската капа

Слободен печат

Поранешниот претседател на Реал Мадрид открива дека долгот на „кралевите“ изнесува неверојатни милијарда евра

Слободен печат

Мото ГП шампионот во карантин ужива со вистинска убавица, за неа изнајми и приватен авион (ФОТО)

Слободен печат

Јувентус го менува Дибала со ѕвезда на Ливерпул

Слободен печат

И Мекгрегор му честита на Хабиб

Слободен печат

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат

Остави Коментар