СРАМОТА: За два дена ја скршија таблата на новиот кош на игралиштето Сокол, стакло се РАСПРСНА на сите страни (ФОТО)

Откако беа поставени нови кошеви на игралиштето „Сокол“, денеска по два дена од поставувањето, таблата на еден од кошевите беше скршена.

– Две деца денеска играа баскет, кога во еден момент топката им се заглави. Сакајќи да ја одглават земаа камен и замавнаа по што го скршија стаклото од кошот, – сведочат за „Слободен печат“ присутни граѓани.

За среќа под кошот немало никој, односно никој не бил повреден.

Фото: Слободен печат

 

Надлежните од месната заедница веднаш го повикале изведувачот кој објаснил дека станувало збор за професионално стакло кое не можело така лесно да се скрши. Истите кошеви тој ги поставил и во Бардовци пред две години.

– Ова е вандалски чин, коментираа револтирано граѓаните.

Прочитајте и...  За милиони во Индија, социјалното дистанцирање е невозможна мисија

Прочитај повеќе

Сè поголем бројот на смртни случаи од коронавирусот во САД

Слободен печат

Во Њујорк во ден ден починаа 332 лица, заразени 1193 полициски службеници

Слободен печат

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во Италија се зголеми за 837

Слободен печат

Европска комисија: Нема докази дека хидроксихлорин е ефикасен против Ковид-19

Слободен печат

Мачките и кучињата не треба да се дезинфицираат со алкохол

Слободен печат

Во Италија од коронавирус починале најмалку 66 лекари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италија до Германија: Помогнете како што ви помогнаа по Втората светска војна

Слободен печат

Бизарни совети на Лукашенко за борбата против корона: Вотка, сауна и надеж дека Бог ќе ги чува Белорусите од вирусот

Слободен печат

Будно се следи состојбата во Куманово, рано е да се процени дали постои драматично зголемување на заболени

Слободен печат

ФЗО да изнајде решение за мајките на кои им завршува породилното отсуство

Слободен печат

Филипче објасни што е разликата меѓу тестовите за коронавирус во ,,Систина” и на државно

Србија: Економски мерки од 5,1 милијарди евра за помош на стопанството

МИА Агенција