СРАМОТА: Насилен разбојник оставил старица со СКРШЕНА рака (ВИДЕО)

Британската полиција објавила снимка од дрско разбојништво со цел да ја пронајде личноста која во недела ограбила старица (79) и притоа сериозно ја повредила.

Инцидентот се случил во Кетеринг, кога старица која одела по улицата држела торба во раката. На снимката се гледа маж како ја поминува старицата, зграпчувајќи ја торбата на старицата и притоа силно повлекувајќи ја и неа, која паднала на улицата. Жртвата и понатаму цврсто ја држела торбата, но набргу попуштила и разбојникот побегнал со пленот.

Од падот старицата се здобила со фрактура на раката.

– Многу ќе бидат шокирани од снимката на надзорната камера која одлучивме да ја објавиме. Оваа жена, како и секоја друга, треба да се грижи само за своите работи и да се чувствува сигурно. Нејзиниот напаѓач и го одземал тоа чувство на сигурност и важно е да се идентификува за да го стигне правдата – рекол детективот Пол Бејтс.

Прочитајте и...  Нови 74 случаи на коронавирус во Србија, почина едно лице

Полицијата уапсила едно лице, но е пуштено со кауција додека трае истрагата.

Прочитај повеќе

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат

Бројот на заразени од коронавирус во светот расте пребрзо: Дневно по 100.000 нови случаи

Слободен печат

Помпео: Кина на одвратен начин ја злоупотребува смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Французите ја игнорираа забраната: Нови протести против полициското насилство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Египет со нов план за Либија, по неуспехот на офанзивата на армијата на генерал Хафтар

Слободен печат

Нови 74 случаи на коронавирус во Србија, почина едно лице

Слободен печат

Комуналните служби извршија дезинфекција на улиците во Карпош 4 (ФОТО)

Слободен печат

Шокантно откритие на светските лекари: Коронавирусот се појавил во ноември?

Слободен печат

Градот Тетово има најмногу случаи на новозаболени од регионот

Слободен печат

Старец во САД бил бутнат за време на протестите, а потоа 57 полицајци дале отказ (ВИДЕО)

Слободен печат