Срамна објава на спонзорот на Гранада по дебаклот од Атлетико Мадрид (ФОТО)

Еден од клупските спонзори на Гранда презентира лош и дегутантен смисол за хумор по вчерашниот натпревар.

Во екипата на Гранада вчера атмосферата беше хаотична, као ден им беше доволно што примија шест гола од Атлетико Мадрид во третото коло од Ла Лига, туку и клупскиот спонзор објави срамотен твит на социјалните мрежи.

„Просторот на движење на Жоао Феликс“, напиша клупскиот спонзор Винамакс и приложи контроверзна фотографија која е во облик на машки полов орган насочен кон шеснаесетникот на Гранада.

Клубот веднаш се огласи и порача дека нема никаква врска со контроверзниот твит кој е понижувачки за нив и навивачите, по што и спонзорот потоа го избриша спорниот твит.

Прочитајте и...  Со Хабиб во историјата си замина и дагестанската капа

Поврзани вести

Варди му донесе прва победа на Лестер во Лондон по 47 години

Слободен печат

Други нека расправаат за тоа кој е најдобар тенисер во историјата…

Слободен печат

ВИДЕО: Мириса на местенка, дадоа два гола во судиското продолжение со само седум играчи на теренот?!

Слободен печат

Сите ракометари на Е. Пелистер негативни на коронавирус, тренерот Бабиќ со комплетен тим против Гудме

Слободен печат

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Слободен печат

Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар