Адам Салаи постигао је маестралан гол за Мађарску/Лајпциг, Немачка/23./фото: ЕПА-ЕФЕ/ХАННИБАЛ ХАНСЦХКЕ

Пред почетак групе „3“ из најјачег А сегмента у Лига народа нико у то није веровао Мађарска може да направи свако изненађење, скоро многи су је „писали” у конкуренцији Немачке, Италије и Енглеске.

Мађари су забележили трећу победу на гостовању Немачка у Лајпцигу резултатом 0:1. Био је стрелац јединог гола Салаи у 17. минуту гол у стилу великих мајстора који вреди погледати.

У другом мечу исте групе репрезентација г Италија на стадиону „Сан Сиро” у Милану са 1:0 славио преко Енглеска. Унео је радост актуелном шампиону Европе Раскид за 68 минута.

На табели је на првом месту Мађарска са 10 бодова, испред Италије која има осам, Немачка је на трећем месту са шест, а Енглеска која се сели у нижи ранг (Лига „Б“) има два бода.

Енглеска ће у последњем шестом колу 26. септембра дочекати Немачку на „Вемблију“, а Мађарска ће играти против Италијана у Будимпешти на „Пушкаш“ Арени за прво место у групи и учешће на Фајнал-фор турниру.