Тренутак са утакмице Реал Мадрид - Барселона/фото: ЕПА-ЕФЕ/ЈУАЊО МАРТИН

У дербију 32. кола ула лига“ на стадиону „Сантјаго Бернабеу” пред нешто више од 83.000 хиљада гледалаца, екипа rEAL МАДРИД тријумфовао над Барселона са 3:2.

Већ у шестом минуту каталонски великан је повео голом Кристенсена после асистенције Рафиње. У 18. минуту „краљеви” су успели да изједначе преко Винисијуса Јуниора, који је био прецизан са беле тачке.

Током првог дела Барса је у 29. минуту постигла још један гол, али је гол Јамала поништен због офсајда после ВАР снимка.

У 69. минуту изабраници тренера Ћавија су голом Лопеза стигли до нове минималне позитиве, а само четири минута касније Реал се поново побринуо за нови егал на мечу преко Лукаса, а у улози асистента био је Винисијус Јуниор.

У самом финишу меча (90+1`) Белингем је донео велику победу Реал Мадриду на асистенцију Лукаса. Енглезу је ово 17. гол у сезони у шпанском шампионату.

Реал је сада још ближи титули Ла Лиге, тренутно на првом месту са 81 бодом, 11 више од другопласиране Барсе.

Раније у недељу одиграна су још три меча овог кола: Хетафе - Реал Сосиједад 1:1, Алмерија - Виљареал 1:2 и Алавес - Атлетико Мадрид 2:0.