ВИДЕО | Прво велико изненађење ЕП: Словачка шокирала Белгију!

Фотографија: ЕПА-ЕФЕ / РОБЕРТ ГХЕМЕНТ

У данашњем трећем дану Европског првенства видели смо и највеће изненађење шампионата, Словачка је савладала Белгију са минималних 0:1.

Белгијанци су од самог старта кренули офанзивно да оправдају фаворизовану улогу, али је Ромелу Лукаку пропустио две одличне прилике. После промашених шанси Белгије, казна је стигла врло брзо, Сцхранз погодио мрежу у седмом минуту Цастеллс за изненађујуће вођство Словачке.

Иако је гол рано постигнут, показао се као одлучујући. Белгија је имала игру, посебно у другом полувремену, али је изостала реализација. Посебно ће им бити жао због два гола која је ВАР поништио Лукаку.

Победа Словачке значи и да ћемо видети супер интересантну групу „Е“ јер је раније Румунија изненадила и Украјину победивши је са 3:0.