У дербију 15. кола у Премијер лига на стадиону Олд Трафорд Манчестер Јунајтед са 2:1 савладао га цхелсеа.

У деветом минуту домаћи нису реализовали пенал преко Фернандеса, али се Мектоминеј побринуо у 19. минуту да Црвени ђаволи поведу.

Пред сам одмор Палмер је постигао изједначење након асистенције Мудрика (45').

Коначан епилог постављен је у 69. минуту, Мектомени је поново шутирао у гостујућу мрежу, а Гарначо је асистирао.

На табели Манчестер јунајтед је на шестој позицији са 27 бодова, док је Челси после шестог пораза у сезони на 10. позицији са 19 бодова.

Манчестер сити је изненађујуће доживео пораз од Астон Виле минималним резултатом 1:0, а велики тријумф домаћинима обезбедио је Бејли у 74. минуту на асистенцију Тилеманса.

На табели Астон Вила је на трећем месту са 32 бода, два више од „грађана” који су на четвртом месту.