"Макпетрол" најуспешнији на омладинском карате купу Македоније

Makpetrol

Шест златних и једну сребрну медаљу освојили су чланови скопског „Макпетрола” на омладинском карате турниру „Македонија куп”. Кроз ово селекционо такмичење биће изабрана репрезентација која ће од 26. до 30. октобра учествовати на предстојећем светском првенству у Коњи у Турској. На турниру је учествовало 220 каратиста из 49 клубова.

Седам чланова „Макпетрола” такмичило се у појединачној конкуренцији у дисциплини борбе. Код старијих јуниора злато су освојили Марија Петровска (-55 кг), Викторија Јовановска (-61 кг), Стефан Стојановић (-84 кг) и Витомир Трајковски (-84 кг). Јована Мицовска (-59 кг.) и Данило Божовић (+76 кг.) освојили су златне медаље међу јуниорима. Димитар Лозановски (76 кг) освојио је сребрну медаљу.

Makpetrol
Makpetrol

На табели са укупним освојеним наградама на „Купу Македоније” после Макпетрола, пласирао се „Олимпик спорт 2007” са пет златних, једном сребрном и две бронзане медаље, док је на трећем месту био карате клуб „Штип” са четири злата, једном сребрне и три бронзане медаље.