Лига нација: Митровић решио Шведску, шутнуо Шпанију у Сарагоси

Александар Митровић/фото: ЕПА-ЕФЕ/АНДРЕЈ ЧУКИЋ

Хет-триком Александра Митровића Србија је победила Шведску и изједначила се са Норвешком на врху Групе 4 у Дивизији Б Лиге нација.

Србија је савладала Шведску убедљиво 4:1, а нападач Фулама постигао је три гола и најзаслужнији је за преокрет и победу своје репрезентације.

Иако су од првог минута доминирали у Шведској на стадиону „Рајко Митић” у Београду, српски фудбалери нису пореметили вођство противника у 15. минуту када је погодио Виктор Клаесон.

Само три минута касније, Митровић је главом изједначио резултат, а преокрет је донео продужетак у првом полувремену када је на исти начин главом савладао Робина Олсена. На старту другог полувремена Митровић је постигао још један гол, а Саша Лукић је запечатио убедљив тријумф.

У Групи 1 дивизије Б, Шкотска је одговорила на тријумф Украјинаца, победом над Републиком Ирском од 2:1 и вратила се на чело табеле. Ирци су повели голом Егана у 18. минуту, али је Шкотска преокренула ситуацију у другом полувремену захваљујући головима Кристија и Хендрија. Пред меч са Украјином у прошлом колу, Шкотска је лидер на табели са 12 бодова.

У дивизији А Шпанија је направила кикс који би могао да остане без првог места и пласмана на завршни турнир. „Фурија” је у Сарагоси изгубила од Швајцарске са 1:2 и прво место на табели и препустила га Португалу, који је декласирао Чешку са 4:0.

Голове за Швајцарску постигли су Мануел Акањи и Брил Емболо, док је погодак за Шпанију дело Жордија Албе.

Португалце су до убедљивог тријумфа предводили двоструки стрелац Диого Далот и Бруно Ферднандез и Диого Жота. Португалија се победом попела на прво место на табели са 10 бодова и обезбедиће пласман на завршни турнир ако у уторак у Браги не изгуби од Шпаније у Браги.