Алкалоид је скупо продао кожу, Вардар је дошао до победе на циљу

Актуелни шампион Вардар је у дербију 4. кола рукометне Супер лиге савладао Алкалоид 28:25, који је, иако је новајлија у најјачој македонској лиги, са Кирилом Лазаровим на клупи још једном показао да ће бити тврд орах за велики фаворити.

Вардар, који је одиграо утакмицу са доста осцилација у игри, дошао је до победе захваљујући серији од 5:0 у последњих седам минута игре.

Шампион је боље отворио меч и повео са 3:1, али су младе рукометашице Алкалоида успеле да ухвате погодак и изједначе на 7:7.

„Црвено-црни” су поново узели ствар у своје руке и повели са 12:9, али је финиш првог дела припао Алкалојуду, који је серијом 0:4 на одмор отишао са минималном предношћу.

Преокрети оба тима обележили су и други део, први је у серију направио Вардар, чији су рукометаши на најбољи начин искористили одбрану Мартина Томовског и повели са 21:17. То је навело Лазарова да одложи тајм-аут и ствари на терену су се промениле у корист Алкалоида.

Млади тим новог суперлигаша направио је серију од 0:5 и после гола Стојковића повео са 21:22. На осам минута до краја, Алкалоид је поново, после поготка Стојковића, први пут повео са два гола предности (22:24), да би већ у следећем минуту погодио за 23:25. Ипак, Алкалоид је платио цену неискуства, док је Вардар одиграо све најбоље када је било најпотребније иу последњих седам минута серијом од 5:0 преокренуо резултат и обезбедио победу од 28:25.

Томовски је имао 12 одбрана Вардара, а у нападу су се истакли Дејан Манасков са осам голова и Филип Талески са шест. У редовима Алкалоида Стојковић је постигао шест голова, а Трајковски је имао 13 одбрана. После четири кола Вардар има четири победе и водећи је у групи А са 12 бодова, док је Алкалоид остао на 9 бодова, колико има и Бутел, који је био бољи од Вардара Неготина са 27:20. Охрид није имао проблема на гостовању у Куманову и славио је са 22:31, док су Струга и Приилеп одиграли 25:25.

У групи Б други тим Еврофарма Пелистер славио је на гостовању Голден Арту са 28:20, а Тиквеш је победио Скопље 29 са 20:2020.