"Duket sikur ajo ka pirë cigare për 10 vjet": Hiti i Krishtlindjeve u këndua nga një vajzë e vogël

Brenda Lee / Foto: Screenshot/YouTube

Periudha festive nuk mund të jetë e plotë pa këngët e Krishtlindjeve, të cilat dëgjohen në çdo hap.

Një nga këngët më të famshme të Krishtlindjeve është "Rockin' Around the Christmas Tree", dhe fakti që këngëtarja Brenda Lee interpretimi i kësaj kënge në moshën 13-vjeçare ishte një surprizë e vërtetë për shumë njerëz.

Ndikuesi Haley Khalil Së fundmi ndau këtë informacion me tre milionë ndjekësit e tij dhe shkaktoi mosbesim të madh mes tyre.

"Është një vajzë 13-vjeçare që tingëllon sikur ka pirë dhe duhan për dhjetë vjet, ka kaluar një divorc dhe tani kënaqet duke bërë pazar dhe duke parë dokumentarë të vërtetë krimi", "A jam unë i vetmi që mendova se kjo ishte kënduar nga një burrë "," "Në asnjë mënyrë. Kjo nuk është një vajzë 13-vjeçare”, “Gjithmonë kam imagjinuar një mesoburrë”, “Jam i shokuar, është e pamundur të jetë fëmijë”, janë vetëm disa nga komentet.

Këngëtarja Brenda Lee sot është 78 vjeçe, ndërsa këngët e para i ka regjistruar kur ishte vetëm 11 vjeç. Meqë ra fjala, ai shkroi këngën "Rockin' Around the Christmas Tree". Johnny Marks, dhe Lee e regjistroi atë në 1958.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës