Zverev do të luajë gjysmëfinalen e Roland Garros për të tretin vit radhazi

Foto: EPA-EFE / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Tenisti gjerman Aleksandër Zverev dhe këtë vit do të luajë në gjysmëfinale të Roland Garros.

Në çerekfinale, skuadra e 22-të mundi argjentinasin me rezultate 6:4, 3:6, 6:3 dhe 6:4. Thomas Etchvery. Zverev luajti gjysmëfinale në Paris në 2021 dhe 2022, por kurrë nuk ishte finalist.

Për një vend në finale, Zverev do të luajë kundër më të mirës së ndeshjes në mes Casper Rudd и Holger Rune. Echeverri nuk ishte një kundërshtar i lehtë për Zverev dhe në setin e katërt u duk se ndeshja mund të kishte edhe të pestën pasi argjentinasi dukej më i mirë dhe më i freskët.

Zverev e bëri momentin kyç në 3:3 kur fitoi një break dhe nuk e humbi atë avantazh deri në fund të setit, argjentinasi humbi dy mundësi break.

Në gjysmëfinalen tjetër, siç dihet që dje do të takohen Carlos Alcaraz и Novak Gjokoviç.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës