Zverev konfirmoi formën e tij të shkëlqyeshme, përmes Harris në gjysmëfinalen e US Open

Zverev arriti 16 fitore me radhë / foto: EPA-EFE / JOHN G. MABANGLO

Tenisti gjerman Alexander Zverev vazhdon me lojëra të shkëlqyera dhe arriti fitoren e 16 -të me radhë që i solli një vend në gjysmëfinalen e US Open me 3: 0 në sete, duke mposhtur Lloyd George me 7: 6,6: 3,6, 4: XNUMX. Harris nga Afrika e Jugut.

Harris ishte një kundërshtar i barabartë vetëm në setin e parë kur arriti për herë të parë të bëjë një pushim për 5: 3, por kur shërbeu për një set, Zverev menjëherë mori shërbimin e tij me zero dhe më pas fitoi tie-break me 8: 6.
Në setin e dytë, Zverev menjëherë mori shërbimin e Harris dhe kaloi në epërsi me 2: 0, dhe e mbajti avantazhin deri në fund të setit.

Gjermani filloi furishëm në setin e tretë, bëri dy pushime në fillim dhe kaloi në epërsi me 3: 0, Harris arriti të kthejë vetëm një pushim në ndeshjen e gjashtë, por kjo ishte gjithçka që bëri në ndeshje. Zverev në mënyrë rutinore e çoi duelin në fund dhe siguroi një vend në gjysmëfinale ku do të luajë më i miri i ndeshjes Novak Djokovic dhe Mateo Beretini.