Flamujt e NATO-s në gjysmështizë për shkak të fatkeqësisë në Turqi

Flamujt në selinë e NATO-s janë ulur në gjysmështizë në shenjë solidariteti me Turqinë për shkak të tërmetit shkatërrues të vendit.

Flamujt e 30 vendeve aleate para selisë së NATO-s në Bruksel do të jenë në gjysmështizë deri nesër në mbrëmje, në shenjë solidariteti me Turqinë dhe popullin turk.

Misioni i përhershëm i Turqisë në NATO tha se falënderon aleatët për ndihmën që filluan t'i dërgojnë Turqisë të hënën.

Më shumë se 1.400 personel të reagimit emergjent nga më shumë se dy duzina aleate dhe partnerë të NATO-s – duke përfshirë të ftuar Finlandën dhe Suedinë – po vendosen në Turqi, duke ndihmuar për t'iu përgjigjur tërmeteve shkatërruese që goditën vendin më 6 shkurt. Më shumë se 53.000 reagues të parë turq janë aktualisht në terren, tha Aleanca.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës