ZNAM shpalli kandidatët për ministra të drejtësisë dhe administratës

Igor Filkov, i lindur në vitin 1979, është kandidat i Lëvizjes ZNAM - Për Maqedoninë tonë për ministër të Drejtësisë, ndërsa Goran Minçev (1972) është kandidat për ministër të Administratës Publike.

Emrat e anëtarëve të qeverisë së re nga partia e Maksim Dimitrievskit u përcaktuan në seancën e Bordit Qendror të partisë sonte, ndërsa më pas në një konferencë për media i bëri të ditur zëdhënësi i ZNAM-it, Nikolla Memov.

Ai tha se negociatat me partnerët e koalicionit në qeverinë e ardhshme vazhdojnë për dy pozita zëvendësministrash, por ende nuk janë përcaktuar. Gjithashtu, ZNAM do të negociojë për pozicione në shkallën e tretë, pra për poste drejtoresh.

Lëvizja ZNAM - Për Maqedoninë tonë në zgjedhjet parlamentare fitoi gjashtë ulëse në Kuvend, ndërsa nënkryetarja e partisë Vesna Bendevska është njëra nga tre nënkryetaret e Kuvendit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës