Hendbollistet e arta nga Letonia do të shpërblehen me 700.000 denarë nga RFM

foto: RFM

Kryetari i Federatës së Hendbollit të Maqedonisë, Zhivko Mukaetov, në takimin e sotëm me kadetët që fituan medaljen e artë në Kampionatin EHF në Letoni, u premtoi shpërblim në të holla prej 700.000 denarë.

foto: RFM

Kombëtarja e kadetëve mposhti Zvicrën me rezultat 24:22 në finalen e Kampionatit RHF dhe në pritjen e sotme Mukaetov premtoi se do t'i kërkojë Bordit Drejtues të Federatës që t'i shpërblejë për suksesin e madh që i solli kualifikimin direkt në Kadetin Botëror. Kampionati 2023 si dhe në Kampionatin Evropian të të rinjve që do të mbahet në vitin 2024.

foto: RFM

- Nder i madh, punë e madhe, krenohemi me ju që e ktheni Maqedoninë, keni një të ardhme të ndritur përpara. Por ju duhet të punoni shumë, le të ndërtojmë suksesin së bashku, kjo është një gjë botërore dhe ju falënderoj. Ne jemi këtu për ju për të punuar si Federatë, për të ndërtuar një histori suksesi. Hendbolli është sporti numër 1 në Maqedoni dhe le të vazhdojmë të punojmë. RFM do të kërkojë nga UO që hendbollistet të shpërblehen me një çmim prej 700.000 denarë - tha Mukaetov në pritjen e kadetëve të artë.

Video e ditës