Zhou, Mensalao dhe Markoski u larguan nga Shkendija

Shkendija ka nisur ndryshimet në formacion për sezonin e ardhshëm / Foto: instagram.com/fcshkendija

Klubi i futbollit Shkendija informoi publikun se bashkëpunimi me lojtarin ndërlidhës ishte ndërprerë Kameruniani Jesse Jou, braziliani Andre Mensalao, si dhe sulmuesi Kire Markoski.

Klubi falënderon tre lojtarët për kontributin e dhënë në fanellën “kuqezi”, duke i uruar fat dhe suksese në karrierë.

Në kampionat, Markoski kishte vetëm një gol nga nëntë paraqitje, Zhou shënoi 23 paraqitje, ndërsa Mensalao 11 paraqitje dhe një gol.

Tetovarët “kuqezinjtë” sezonin e kaluar fituan vendin e tretë në Ligën e Parë të Maqedonisë.

Futbollistët e FC Shkendija janë aktualisht me pushime dhe së shpejti do ta zbulojnë rivalin në kualifikimet e Ligës së Konferencës.

Video e ditës