Kombëtarja e futbollit për femra nën 17 vjeç ka marrë 13 gola nga Gjermania

Kombëtarja e Maqedonisë për femra deri në 17 vjeç e nisi turneun kualifikues për Kampionatin Evropian që do të luhet këtë verë, me humbje 13:0 ndaj Gjermanisë.

Ndeshja në Lisbonë u hap pas vetëm tre minutash lojë, gjermanet dominuan gjatë gjithë ndeshjes dhe dallimi në cilësi ishte i dukshëm.

Gonzalez në pjesën e parë ai shënoi katër gola nga minuta e 3-të deri në të 42-të, dhe Gjermania shkoi në pushim me rezultat 5:0. Gjermania nuk u ndal as në pjesën e dytë, ndaj rrjeta jonë u drodh edhe shtatë herë të tjera.

Për tre ditë kemi një ndeshje kundër Portugalisë nikoqire, ndërsa xhiron e fundit, e cila është caktuar për 29 mars, luajmë kundër Hungarisë. Në përbërjen e Katerina Mileska për këtë turne janë:

Portierë: Vedrana Komnenova, Mary Vaseva;

Mbrojtja: Sladjana Gjordjieva, Iva Jovanoska, Mina Kovaceska, Elena Llondevska, Mihaela Markovska, Mila Paneva, Katerina Petkova;

Rreshti i mesëm: Teona Galabovska, Iva Josifova, Rona Rustemi, Nikica Trendova, Vaska Vasileva, Eva Veliçkova;

Sulmi: Ana Borzoska, Melissa Milica Dimitriski, Anastasia Ilievska, Nastasja Nakova, Jovana Pavlovska;