A është aktiviste e VMRO-DPMNE-së gruaja që e pyeti Kovaçevskin në treg?

Foto: Facebook / Acka Stanisheva / "360 gradë"

Gruaja që sot u fut në duel me kryeministrin Dimitar Kovaçevski derisa po bënte pazar në një treg në lagjen Taftalidze të Shkupit, ai përputhej me imazhin e një përdoruesi të Facebook-ut të quajtur Acka Stanisheva, i shpallur "360 gradë".

Ajo sot ka qëndruar para Kovaçevskit në merkato dhe e ka pyetur se si ta kalojë muajin me 12.000 denarë, duke thënë se ulja e çmimeve të produkteve ushqimore bazë për disa denarë nuk mjafton.

Foto: "Slobodna TV" / printscreen

Nga profili në FB, mund të konstatohet se Stanisheva është aktiviste e VMRO-DPMNE-së, e cila ishte edhe anëtare e këshillit zgjedhor për zgjedhjet lokale në Komunën e Karposhit nga radhët e partisë. Në profilin e Stanishevës ka edhe postime në të cilat ajo kërkon mbështetje për partinë. Njëra prej tyre daton nga 2 tetori 2021. Është publikuar një foto portret e Stanishevës, mbi të cilën shkruhet “Votoni numrin 7” – numri rendor i listave për këshilltarë të VMRO-DPMNE-së në fletën e votimit për zgjedhjet e fundit lokale të mbajtura më 17 tetor të po këtij viti.

Profili i Stanishevës në Facebook, ndër të tjera, është i mbushur me postime në të cilat ajo është fotografuar në eventet partiake të VMRO-DPMNE-së, ndërsa disa nga fotografitë në të cilat ajo është etiketuar janë publikuar nga deputeti aktual i kësaj partie. Toni Jarevski, shkruan "360 gradë".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës