Një grua ka vrarë burrin dhe vjehrrin në Kratovë

Foto: Ilustrim

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kratovë, pasi një 37-vjeçare ka vrarë me thikë bashkëshortin dhe vjehrrin e saj.

Siç informojnë nga MPB-ja, bashkëshorti i ndjerë ishte 38 vjeç, ndërsa babai 63 vjeç.

Sipas udhëzimeve të prokurorit publik, trupat e të ndjerit janë dorëzuar për obduksion.

V.I. është arrestuar dhe ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj saj do të bëhet kallëzim përkatës.

Dhuna në familje është në rritje: në vitin 2023, 2.114 persona raportuan se ishin dhunuar

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës