Tërmetet në Turqi dhe Siri u ndjenë deri në Grenlandë, tha Shërbimi Gjeologjik i Danimarkës

Tërmetet e forta që goditën sot Turqinë dhe Sirinë fqinje u ndjenë deri në Grenlandë, njoftoi Instituti Gjeologjik i Danimarkës dhe Grenlandës.

“Tërmetet e forta në Turqi u regjistruan qartë në sizmografët në Danimarkë dhe Grenlandë”, tha sizmologia Tine Larsen.

VIDEO | Në Gaziantep, si pasojë e tërmetit u shemb një kështjellë mbi 2 mijë vjeçare

Dy studentë nga Maqedonia janë lënduar nga tërmeti në Turqi

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës