Tërmete në Izrael, Jordani dhe Liban

Tërmeti / Foto: MIA

Një tërmet me magnitudë 4,1 ballë të shkallës Rihter ka goditur mbrëmë rajonin e Detit të Vdekur.

Tërmeti ka prekur Izraelin, Jordaninë veriore dhe Libanin jugor, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.

Epiqendra e tërmetit ishte në një thellësi prej dy kilometrash. Nuk ka raportime për dëme.

Video e ditës