Një tërmet ka tronditur Greqinë mbrëmjen e sotme

Sizmogrami i tërmetit
Sizmogram / Foto: EPA-EFE / DAVID CHANG

Një tërmet me magnitudë 4,3 të shkallës Rihter goditi Greqinë sonte në orën 23:50 me orën lokale, njoftoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane.

Tërmeti e kishte epiqendrën 68 km në veriperëndim të Patras, 14 km në lindje të Katuna dhe në një thellësi prej 14 km.

Video e ditës