Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Turqinë qendrore

Një tërmet me magnitudë 4,5 ballë të shkallës Rihter ka goditur sot Turqinë qendrore, tha Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane.

Tërmeti, siç bëhet me dije nga qendra, ka ndodhur në një thellësi prej tetë kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ishte 19 kilometra në verilindje të qytetit Turhal, i cili ka rreth 110.000 mijë banorë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës