Zelensky: Një grua ukrainase vdiq në sulmet në Jerusalem

Volodimir Zelenski
Volodymyr Zelenski / Foto: Screenshot, YouTube

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski i shprehu ngushëllimet e tij Izraelit pas sulmeve në Jerusalem, raportoi ai Reuters.

Ai shkroi në Twitter se një shtetas ukrainas ishte në mesin e të vdekurve.

“Ne ndajmë dhimbjen e Izraelit pas sulmeve terroriste në Jerusalem. Mes viktimave është edhe një grua ukrainase. Ngushëllimet e mia të sinqerta për familjet e viktimave. Krimet u kryen në mënyrë cinike në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit. Terrorizmi nuk duhet të ketë vend në botën e sotme. As në Izrael dhe as në Ukrainë”, theksoi Zelensky.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës