Zelensky: Presioni ndaj armikut duhet të intensifikohet me të gjitha metodat

Volodymyr Zelensky / Foto EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky tha sot se "terrori rus nuk po humbet vrullin" dhe se presioni ndaj "armikut duhet të intensifikohet me të gjitha metodat".

“Duhet të rrisim presionin – me të gjitha metodat dhe së bashku me partnerët tanë. Ne kemi mjaft vendosmëri për të shkatërruar terroristët në territorin e tyre – është e drejtë. Dhe ne kemi nevojë për të njëjtën vendosmëri nga partnerët tanë. Ne mund ta ndalojmë Rusinë. Së bashku me të gjithë në botë që respektojnë jetën, ne do ta bëjmë atë”, tha Zelenski, përcjell Ukrinform.

Ai theksoi se ushtarët ukrainas sot kanë rrëzuar dy raketa ruse "Kalibar", ndërsa dje 12 raketa ruse dhe 13 drone.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës