Zelensky konfirmoi fillimin e kundërofensive: ushtria ukrainase është në një humor pozitiv

Ushtria e Ukrainës / EPA-EFE / SERGEY DOLZHENKO

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski ai deklaroi në një konferencë se po kryhen veprime kundërsulmuese dhe mbrojtëse dhe se ushtria ukrainase është në një humor pozitiv, njoftoi agjencia UNIAN.

“Në Ukrainë po zhvillohen veprime kundërsulmuese dhe mbrojtëse, në të cilën fazë, nuk do të them në detaje... Duhet të keni besim në ushtrinë tonë dhe unë besoj në to. “Jam në kontakt të përditshëm me komandantët tanë... Për momentin të gjithë janë pozitivë”, tha ai.

Ushtria ruse ka raportuar për sulme masive ukrainase për gjashtë ditë, kryesisht në frontin jugor. Presidenti rus Vladimir Putin dje ai tha se forcat ukrainase kanë nisur një kundërofensivë kundër rusëve, por se nuk do t'i arrijnë qëllimet e tyre dhe se po pësojnë humbje të mëdha.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës