Mbledhja e kabinetit ushtarak izraelit ka përfunduar, vendimi nuk dihet

Foto nga EPA

Pas disa orësh ka përfunduar mbledhja e kabinetit ushtarak izraelit, i kryesuar nga kryeministri Benjamin Netanyahu, në të cilin është dashur të vendoset për hapat e mëtejshëm pas sulmit të mbrëmshëm iranian.

Një zyrtar i paidentifikuar nga zyra e Netanyahut tha se nuk u mor asnjë vendim në takim, por se Forcat izraelite të Sigurisë (IDF) do të paraqisnin opsione, që do të thotë se Izraeli do t'i përgjigjej një sulmi nga Irani.

Ndërsa një tjetër përfaqësues i qeverisë pa emër tha se askush nuk dëshiron të shohë përshkallëzim të mëtejshëm në këtë kohë të ndjeshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës