Operacioni i Bojan Jovanovskit ka përfunduar, ai ka mbetur me 10 për qind të stomakut

Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Mjeku Jovanov, kirurg tretës nga spitali i qytetit, konfirmon për “Sloboden Pechat” se operacioni që u krye sot në Bojan Jovanovski.

– Kemi kryer një rezeksion subtotal të stomakut. Indet me gjendje prekanceroze janë hequr. Ishte një operacion i gjatë dhe i vështirë, pas të cilit pacienti është në gjendje të rrezikshme për jetën, pasi nuk e dimë se si do të zhvillohet ecuria postoperative. Jovanovski nuk është i vetëdijshëm dhe nuk është në makinë. Është hequr pothuajse i gjithë stomaku, ndoshta 10 për qind, më së shumti ka mbetur 15 për qind e stomakut, ka thënë për “Sloboden Pechat” doktor Jovanov, një nga kirurgët që e ka kryer intervenimin.

Ai shtoi se pacientët me operacione të tilla duhet të kenë një dietë të rreptë, të hanë 10 herë në ditë me sasi shumë të vogla të ushqimit të përzier dhe të jenë në terapi të vazhdueshme.

MË SHUMË PËR KËTË TEMË:

Shëndeti i Boki 13 është përkeqësuar në mënyrë alarmante, ekipi ligjor thotë se ai iu nënshtrua një trajtimi çnjerëzor

Nëna e Bokit 13 me një letër mallëngjyese: Bojani nesër do të bëjë një operacion stomaku dhe duhet të mbajë përgjegjësi për përvojën, keqtrajtimin dhe torturën!

Boki 13 akuzon: Të konfiskuarit do të merren në pyetje nga katër vjet, garderoba ime e markës është zëvendësuar me një të rreme

Boki 13 fillon operacionin "Bumerang": Mbi një milion "bomba" do të merren në Prokurori

Boki 13 i shkroi sërish Ageler-it: Shpresoj se do ta shihni torturën që po më bëhet nga një sistem i tërë i organizuar

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës