Ka përfunduar tubimi i LSDM-së

Ka përfunduar tubimi qendror i LSDM-së dhe koalicionit në Shkup në mbështetje të presidentit Stevo Pendarovski. Nga foltorja erdhi siguria se Pendarovski do të vazhdojë të jetë president i këtij vendi, dhe se LSDM do të fitojë zgjedhjet parlamentare.

Pendarovski: Mickoski ditë më parë bëri thirrje për formimin e një fronti patriotik mbarëmaqedonas, ashtu si në kohën e regjimit

Duke folur për ofertën e partisë më të madhe opozitare gjatë fushatës politike, Pendarovski vlerësoi se në vend të propozimeve për një të sotme dhe të nesërme më të mirë për qytetarët dhe shtetin, ata ricikluan të njëjtat zgjidhje politike që e sollën shtetin në statusin e të izoluarit dhe të bllokuar. , me një qeveri që montoi proceset politike dhe një vend ku kishte të burgosur politikë dhe gazetarë në burg.

Leven nga tubimi i LSDM-së: PES beson fuqishëm se BE-ja mund të jetë më e fortë vetëm nëse Maqedonia e Veriut është pjesë e saj

Me anëtarësimin në BE, me ndihmën e aleatëve tanë, me ndihmën e SHBA-së, ne mund të përmirësojmë dhe shfrytëzojmë potencialin tonë kombëtar, njohuritë dhe energjinë tonë, tha sot kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në tubimin qendror të LSDM-së. u mbajt në Shkup.
Kovaçevski në fjalimin e tij në tubim tregoi se në programin e tij garantojnë pagë mesatare prej 1.100 euro dhe pagë minimale 600 euro, si dhe pension minimal prej 20 mijë denarë, por edhe pension mesatar prej 30 mijë denarë.

Kovaçevski: Vettingun do ta fillojmë pas 8 majit, unë dhe kolegët e mi do të jemi të parët në atë inspektim

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës