Një person ka mbetur i vrarë në një sulm të armatosur në Gjorçe Petrov

Vrasja e pistoletës
Armë / foto: arkiv

Një incident i armatosur ka ndodhur mbrëmë në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit, pasi siç njoftoi MPB-ja, dy persona me armë kanë sulmuar një person tjetër dhe kanë shkaktuar një plagë me armë zjarri.

“Me datë 27.09.2023, në ora 00.47:31, në RSSH Shkup është raportuar se në zonën e Gjorçe Petrovit në Shkup, dy persona kanë shtënë në drejtim të A.V.(XNUMX) nga Shkupi dhe i kanë shkaktuar plagë me armë zjarri. Nga të shtënat është dëmtuar edhe një automjet tip Citroen i parkuar”, tha MPB.

I lënduari është transportuar për ndihmë në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, ndërsa ekipi i SVR Shkup ka kryer kontroll të vendit.

Ministria e Brendshme po merr masa për zbardhjen e çështjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës