Në seancë organi më i lartë partiak i BDI-së, analizohet takimi i zhvilluar të mërkurën mes Kovaçevskit dhe Mickoskit.

Pas takimit të kryetarët e dy partive më të mëdha VMRO-DPMNE dhe LSDM BDI-ja sot pasdite ka vendosur që në selinë në Mala Reçicë të mbledhë organin më të lartë partiak, Kryesinë Qendrore.

Para se të fillonte seanca e sotme, zëdhënësi i partisë Bujar Osmani, theksoi se takimi ishte caktuar për shkak të zhvillimeve të reja politike dhe do të diskutohet, përkatësisht do të analizohet takimi që u zhvillua të mërkurën ndërmjet liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Dimitar Kovaçevski dhe Hristijan Mickoski.

“Takimi është për shkak të zhvillimeve të fundit, pas takimit të kryetarëve të VMRO-së dhe LSDM-së, kredive të BDI-së, kërkesave të VMRO-së për qeverisje njëetnike. Fillimisht do të flasim, pastaj do të përgjigjemi. Rruga drejt BE-së, e ardhmja evropiane e qytetarëve është e rëndësishme për ne, mendoj se do të kemi të dhëna më të sakta pas takimit, tha Osmani, zëdhënësi i BDI-së.

LIVE: Deklaratat e Kovaçevskit dhe Mickoskit pas takimit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës