Fitoi 45.000 mijë euro për 45 minuta: Zdravko Çoliç ishte i ftuar special në një dasmë në Beograd

Zdravko Colic / Foto: Printscreen/Instagram/Zdravko Colic

Këngëtarja serbe Zdravko Colic (73) këtë fundjavë ishte i ftuar special në dasmën e djalit të një biznesmeni, e cila u organizua në një restorant të Beogradit.

Edhe pse nuk këndon shpesh nëpër festa private, Çoliç ka pranuar të performojë në këtë festë dasme. Dyshohet se, siç shkruajnë mediat serbe, ai ka fituar 45.000 mijë euro për një performancë që zgjati 45 minuta.

“Chola mund të zgjedhë se ku do të performojë. Ai nuk e praktikon këngën në festa private, por këtë herë ka bërë një përjashtim. Kishte disa kushte, të cilat të sapomartuarit dhe familjet e tyre i plotësonin pa fjalë. Ndër të tjera ai kërkoi që të ngrihet skena që të ftuarit të mos i afrohen shumë teksa ai këndon, që të mos ketë porosi këngësh apo fotografime me të ftuarit. Ai kërkoi 45.000 mijë euro për një performancë 45 minutëshe, e cila u pranua menjëherë pasi të sapomartuarit e adhurojnë muzikën e tij. Ata luajtën kërcimin e parë me këngën 'Tebe chuvam za kraj'. Ai këndoi hitet e tij më të mëdha dhe të gjithë u prekën kur kënduan këngën ‘Ti si mi u krvi’. Në fund është larguar menjëherë nga lokali i shoqëruar nga sigurimi”, ka thënë një burim që ka marrë pjesë në dasmë.

Përveç tij dasmorët i kanë argëtuar edhe këngëtarët e folklorit Violeta Miljkoviq и Radisha Trajkovic – Djani.

Përveç tarifës, ata u shpërblyen me një bakshish të shkëlqyer, por Çoliç nuk pranoi t'i merrte ato para.

Vajza e Zdravko Çoliçit vodhi 20 mijë euro nga shtëpia për t'i blerë një makinë djalit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës