Janë sekuestruar 1,8 ton kokainë pranë ishullit Saint Martin

Foto: Arkivi

Një total prej 1,8 ton kokainë u kap nga një varkë në ishullin Saint Maarten në Inditë Perëndimore Franceze (Antilet Franceze), njoftoi kanali televiziv francez Europe 1.

Sekuestrimi ndodhi vonë pasditen e djeshme kur anija, pa emër apo regjistrim, ishte e lidhur me një ponton në qytetin Marigot, në anën franceze të ishullit, sipas një burimi të njohur me hetimin.

Xhandarët vendas gjetën “disa dhjetëra pako” me kokainë, me një peshë totale prej 1,8 ton, ndërsa policia është ende në kërkim të kontrabandistëve, të cilët u larguan menjëherë, shtoi burimi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës