Një nga rekuizitat e këndit të ri të lojërave për fëmijë në Çento është djegur

Këndi i ri i lojërave për fëmijë në rrugën Sava Mihailov në Çento u vandalizua vetëm një muaj pasi u ndërtua - njërit prej rekuizitave iu vu zjarri.

U bëj thirrje prindërve dhe të rinjve që të kujdesen më shumë për atë që bashkia investon në urbanizimin e hapësirës në Komunitete Lokale dhe Urbane. Në periudhën e kaluar kemi qenë dëshmitarë të një numri të madh të sjelljeve devijuese në të cilat shkatërrohet ajo që po ndërtohet! Bashkia nuk mund të ndërtojë aq sa mund të shkatërrojnë qytetarët e paskrupullt! – përgjigjet kryetari i Komunës së Gazi Babës, Boban Stefkovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës