Zanetti u përpoq të negocionte me Messin për ta sjellë në Inter

Foto: EPA-EFE / JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Nënkryetari i Interit, Javier Zanetti deklaroi se ka negociuar me Lionel Messi kur argjentinasi po largohej nga Barcelona, ​​por një marrëveshje nuk u arrit për shkak se klubi italian nuk mund të përballonte financiarisht PSG-në dhe klubet e Premier League që shfaqnin interes.

Messi u largua nga Barcelona në verën e vitit 2021 pas skadimit të kontratës dhe u transferua te PSG si lojtar i lirë.

“Isha i befasuar kur Messi u largua nga Barcelona. "Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe kam folur me të, por ne nuk mund të konkurrojmë me Paris Saint-Germain ose klubet e Premier League," tha Zanetti për DAZN.

Interi mundi Milanin 1:0 në derbin e qytetit të dielën, por ende është i dyti në tabelë, Napoli ka një epërsi të madhe prej 13 pikësh në krye. Zanetti foli edhe për situatën me Milan Skrinar, i cili nuk dëshiron të vazhdojë kontratën e tij që skadon në verë.

Ne i kemi ofruar një kontratë që është brenda mundësive tona financiare, por ai vendosi të largohej”. “Tani duhet të bëjmë gjithçka që në fund të sezonit ai të sigurojë maksimumin për ekipin tonë”, tha Zanetti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës