Trekëndësh dashurie "të ngatërruar": Julia Fox ishte në një lidhje me Drake para se të ishte me Kanye West

Kanye West Julia Fox Drake
Foto: Printscreen / Instagram

Julia Fox është ngecur në mes të një prej grindjeve më të ashpra në hip-hop.

Aktorja pati një romancë sekrete të nxehtë dhe të vështirë me Drake një vit para se të fillonte të takohej me ish-armikun e tij Kanye West.

Burimet thonë se Fox, 31 vjeç, i tha Perëndimit për "Hotline Fling" të saj me rivalin Drake - i cili e lau atë me dhurata - duke përfshirë dy çanta Birkin - dhe se Ye nuk ishte i emocionuar.

Na thuhet se reperi 35-vjeçar iu afrua fillimisht Fox-it përmes një mesazhi në Instagram për ta komplimentuar për rolin e saj në dramën e Adam Sandler të vitit 2019 "Uncut Gems".

Por pasi marrëdhënia e Fox me partnerin e saj të gjatë, Peter Artemiev, u nda më vonë atë vit, ajo kontaktoi përsëri Drake në aplikacionin e mediave sociale.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga mendimet e maniakut (@onlyfleez)

Ata u takuan në Nju Jork pak më vonë në shkurt 2020 dhe interpretuesi i lindur në Toronto mori Fox dhe të dashurën e tij për një pije në Hotel Beauvais.

Drake më pas u shfaq në Bloomingdale's - ku Fox kishte një ngjarje promovuese - të nesërmen për ta vizituar atë në punë.

“Ata e mbyllën dyqanin që ai ta vizitonte”, tha një burim.

Çifti i torturuar vazhdoi romancën e tyre të trazuar kur Fox fluturoi për në Los Anxhelos disa ditë pas Ditës së Shën Valentinit, ku Drake i dha asaj dy nga çantat e famshme të Birkin, të cilat kushtonin midis 20.000 dhe 500.000 dollarë.

"Më pas ajo shkoi në qytetin e tij të lindjes në Toronto për të qenë me të," tha burimi i brendshëm.

"Por ata mbyllën kufirin midis Kanadasë dhe Shteteve të Bashkuara dhe ajo duhej të shkonte në shtëpi," shtuan ata.

Më vonë ajo rindez lidhjen e saj me ish-pilotin Peter Artemiev, me të cilin ka një djalë 1-vjeçar, duke i dhënë fund romancës së saj të shkurtër me Drake. Dhe pasi çifti u nda sërish, ajo mesa duket filloi të takohej me Kanye pas takimit në Miami natën e Vitit të Ri.

Drake dhe Kanye patën një grindje të gjatë, por duket se gjërat do të zgjidhen deri në fund të vitit 2021.

Video e ditës