Ka ndërruar jetë doajeni i aktrimit Dimçe Meshkovski, i cili ka ndërruar jetë i qetë në kolltukun e tij

Dimçe Meshkovski / Foto: Screenshot/Youtube

Aktori i njohur maqedonas ka vdekur mbrëmë në Amerikë, ku ka jetuar për shumë vite Dimçe Meshkovski, në moshën 77 vjeçare.

Lajmin e hidhur për vdekjen e Meshkovskit e ka konfirmuar prezantuesja për “Sloboden Pechat”. Sanja Savevska, i cili prej shumë vitesh është mik i ngushtë i familjes Meshkovski.

- Xha Dimçe ka vdekur i qetë në kolltuk teksa ishte me gruan. Ai u largua i qetë, siç kishte dashur gjithmonë dhe dëshira e tij ishte të mos e çonin më te mjekët. Tani kam dëgjuar për vajzën e tij Natasha, e cila deri tre javë më parë ishte në Amerikë me prindërit dhe motrën e saj. E kam thënë disa herë se ai ishte si një baba i dytë për mua, që në fëmijëri kam shkuar me të në kurse aktrimi dhe kemi mbetur miq deri në fund”, ka thënë Sanja për “Sloboden Pechat”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës